Ciepło Krakowa

TARYFA I CENNIKI

Informujemy, że w związku z zaprzestaniem z dniem 31.05.2018 r. dostawy ciepła przez dotychczasowego producenta tj. ArcelorMittal Poland S.A., zmianie ulegnie taryfa dla ciepła Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie. Od dnia 1.06.2018 r. ciepło do miejskiej sieci ciepłowniczej będą dostarczać następujący producenci, tj. PGE Energia Ciepła S.A. Oddział nr 1 w Krakowie, CEZ Skawina S.A. i Krakowski Holding Komunalny S.A. (zakład ZTPO).
Przypominamy, iż ceny wytwarzania ciepła, dostarczanego Odbiorcom z miejskiej sieci cieplnej w postaci gorącej wody (grupy Odbiorców S1-WIP, S1-WIP-e, S1-WGP, S1-WGP-1, S1-WO), zastosowane w taryfie MPEC S.A. w Krakowie, są cenami uśrednionymi z cen wytwarzania wszystkich źródeł dostarczających ciepło do tej sieci. Stąd po zaprzestaniu dostawy ciepła przez ArcelorMittal Poland S.A. zmieni się udział pozostałych źródeł w dostarczanym cieple i dostarczanej mocy cieplnej. Uwzględniając te zmiany Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją Nr OKR-4210-11(6)/2018/215/XVIA/UJN z dnia 8 czerwca 2018 r. zatwierdził zmianę taryfy dla MPEC S.A. w Krakowie. Decyzja została opublikowana w dniu 11 czerwca 2018 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego pod pozycją 4208.
W związku z tym od 1 lipca 2018 r. ulegną zmianie ceny ciepła oraz ceny za zamówioną moc z tytułu wytwarzania dla wszystkich Odbiorców zasilanych z miejskiej sieci cieplnej (grupy Odbiorców S1-WIP, S1-WIP-e, S1-WGP, S1-WGP-1, S1-WO). Obniżeniu ulegnie miesięczna rata opłaty za zamówioną moc cieplną o 39,92 zł/m-c oraz wzrośnie cena ciepła o 0,01 zł/GJ.

Taryfy aktualne

Cenniki aktualne

Taryfy archiwalne

Cenniki archiwalne


Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.