Aktualności

19 06.2020

Georadarem w bramę

Jak poprowadzić miejską sieć ciepłowniczą przez XV-wieczną bramę starych murów przy Domu Długosza u wylotu ulicy Kanoniczej? Aby zrealizować to arcytrudne zadanie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie zwróciło się do naukowców Akademii Górniczo-Hutniczej, aby przeprowadzić nieinwazyjne badania pełnego pozostałości archeologicznych terenu położonego u stóp Wawelu przy wykorzystaniu georadaru.

więcej...
10 06.2020

Wszystko o cieple …  w Krakowie i w Skawinie

Jak mieć w domu ciepłą wodę bez piecyka?  Jak się ogrzać w zimnym lipcu? Co to jest kogeneracja a co - krzywa grzewcza? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź znajduje się w unikalnym opracowaniu „Kompendium Ciepła”.

więcej...
02 06.2020

Zakończenie dostawy ciepła

Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne oraz długoterminową prognozę pogody, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie informuje, że z dniem 4 czerwca 2020 r. kończy dostawę energii cieplnej na cele ogrzewania.

więcej...
25 05.2020

Inwestycje MPEC

W roku 2020 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie zrealizuje 570 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 190 milionów złotych. 105 milionów złotych - to wartość zadań, jakie wykonane zostaną w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

więcej...
21 05.2020

Ciepło na głębokości 2 kilometrów

Balneologia, źródła termalne, baseny z ciepłą wodą, wielki aquapark… Czy tak wyglądać będzie w przyszłości kompleks rekreacyjno-sportowy w Przylasku Rusieckim? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że już wkrótce – na mocy porozumienia pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Krakowie a spółką „Kraków Nowa Huta Przyszłości” – w tamtym rejonie rozpoczną się prace badawcze nad możliwością wykorzystania zasobów głębokiej geotermii.

więcej...
20 05.2020

Ekologiczne ciepło także poza granicami Krakowa

Budynki na obszarze niemal 100 hektarów w Krakowie i Zielonkach zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy PGE Energia Ciepła, spółką z Grupy Kapitałowej PGE oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Krakowie.

więcej...
27 03.2020

Wybierz e-fakturę

Szanowni Państwo, w związku z ograniczeniem ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa zachęcamy do korzystania z e-faktur. Uruchomienie usługi e-faktura wymaga złożenia załączonego wniosku.

więcej...
16 03.2020

Komunikat

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie informuje, że w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa oraz w trosce o zdrowie pracowników i kontrahentów, Zarząd Spółki podjął decyzję o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura Obsługi Klienta, Działu ds. Warunków Technicznych i Rozwoju, Działu Uzgadniania Dokumentacji Technicznej oraz Działu Uzgodnień Branżowych w siedzibie MPEC SA przy ul. Jana Pawła 188 w Krakowie.

więcej...
30 11.2019

Mapa Ciepła

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA opublikowało „Mapę ciepła dla Krakowa „ - pierwsze tego rodzaju wydawnictwo w Polsce.

więcej...