e-BOK
A A A

Aktualności

Ustawa ​​​​o szczególnych rozwiązaniach w związku z sytuacją na rynku paliw - zdjęcie główne 03 10.2022

Ustawa ​​​​o szczególnych rozwiązaniach w związku z sytuacją na rynku paliw

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie informuje, że 20 września 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 r. poz. 1967, zwana dalej „ustawą”) regulująca zasady ustalania średniej ceny wytwarzania ciepła z rekompensatą dla podmiotów wymienionych w art. 4 ustawy.

więcej...
Przebudowa głównych magistrali ciepłowniczych - zdjęcie główne 03 10.2022

Przebudowa głównych magistrali ciepłowniczych

Przebudowa głównych magistrali ciepłowniczych w Krakowie współfinansowana jest ze środków NFOŚ. Modernizowane są magistrale o największych średnicach do 1000 mm. Jedną z najtrudniejszych jest przebudowa sieci ciepłowniczej na al. 29 listopada prowadzona wraz z przebudową układu drogowego na wylocie w kierunku Warszawy.

więcej...
Przebudowa miejskiej sieci ciepłowniczej - zdjęcie główne 03 10.2022

Przebudowa miejskiej sieci ciepłowniczej

Tegoroczny sezon inwestycyjny w MPEC wymagał konieczności koordynacji robót związanych z przebudową sieci ciepłowniczej tak, aby nie zaburzyć dostaw ciepła. Prace prowadzone były na wielu placach budów.

więcej...
Najtrudniejsza tegoroczna inwestycja w MPEC - zdjęcie główne 03 10.2022

Najtrudniejsza tegoroczna inwestycja w MPEC

Na odcinku 1,5 km (od alei Krasińskiego do ulicy Reymonta) MPEC w najbardziej ruchliwej części miasta prowadzi przebudowę sieci ciepłowniczej o średnicy 600 mm. To zadanie jest współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska.

więcej...
Zielona Krupnicza - zdjęcie główne 03 10.2022

Zielona Krupnicza

Ulica Krupnicza stanie się jedną z najpiękniejszych ulic w centrum Krakowa. MPEC jest głównym koordynatorem prac związanych z rewitalizacją.

więcej...
OSTRZEŻENIE - zdjęcie główne 21 09.2022

OSTRZEŻENIE

Uprzejmie informujemy, że zidentyfikowaliśmy prowadzoną przez oszustów akcję spamową polegającą na rozsyłaniu wirusów z adresu: info3@mpec.krakow.pl. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie otwieranie zainfekowanych plików.

więcej...
Rozpoczęcie dostawy ciepła - zdjęcie główne 19 09.2022

Rozpoczęcie dostawy ciepła

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie zawiadamia, że z dniem 20 września br. rozpoczyna dostawę ciepła Odbiorcom.

więcej...
Mapa Ciepła dla Krakowa - zdjęcie główne 12 05.2022

Mapa Ciepła dla Krakowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA opublikowało „Mapę ciepła dla Krakowa „ - przedstawiamy aktualizację pierwszego tego rodzaju i jedynego jak dotąd wydawnictwa w Polsce.

więcej...
Rozwój systemu ciepłowniczego MPEC - zdjęcie główne 04 03.2022

Rozwój systemu ciepłowniczego MPEC

MPEC jest jednym z największych polskich inwestorów rozwijających sieć ciepłowniczą. Także dzięki wysiłkom Przedsiębiorstwa udało się w Krakowie zlikwidować tzw. kopciuchy i wprowadzić całkowity zakaz palenia węglem. Obecnie Spółka prowadzi prace nad stosowaniem ekologicznych sposobów ogrzewania.

więcej...