e-BOK
A A A

Aktualności

Rozpoczęcie dostawy ciepła - zdjęcie główne 16 09.2021

Rozpoczęcie dostawy ciepła

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie zawiadamia, że z dniem 20 września br. rozpoczyna dostawę ciepła wszystkim Odbiorcom.

więcej...
Narodowy Spis Powszechny 2021 - zdjęcie główne 31 08.2021

Narodowy Spis Powszechny 2021

Uprzejmie informujemy, że  w związku z trwającym do 30 września 2021 r. Narodowym spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, Gminne Biuro Spisowe w Krakowie zorganizowało pomoc dla mieszkańców Krakowa w realizacji obowiązku spisowego.

więcej...
MPEC - INWESTYCJE NA KLINACH - zdjęcie główne 05 07.2021

MPEC - INWESTYCJE NA KLINACH

Budowa sieci ciepłowniczej przy ul. Zawiłej to kolejny projekt realizowany w ramach programu Infrastruktura i Środowisko współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Prawie 2 km sieci umożliwi zaopatrzenie w ciepło z miejskiej sieci prężnie rozwijającego się obszaru Klinów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologicznym. Istotnym elementem przedsięwzięcia, z uwagi na duży ruch samochodowy jest, niewymagające tworzenia wykopów, przejście pod ulicami Kobierzyńską, Zawiłą i Borkowską, prowadzone przy użyciu tzw. przewiertów sterowanych z wykorzystaniem rur osłonowych.

więcej...
Ciepłem odkryta historia Krakowa - zdjęcie główne 17 06.2021

Ciepłem odkryta historia Krakowa

W Sali Portretowej Urzędu Miasta – z udziałem prezydenta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego odbył się premierowy pokaz filmu „Ciepłem odkryta historia Krakowa”.

więcej...
Mapa ciepła dla Skawiny - zdjęcie główne 17 06.2021

Mapa ciepła dla Skawiny

Po wydanej w roku 2020 „Mapie ciepła dla Krakowa” MPEC wraz z Urzędem Miasta i Gminy Skawina opracowało kolejną mapę ciepła dla ogrzewanego przez siebie miasta.

więcej...
Konkurs „Aktywni Mieszkańcy w Małopolsce" - zdjęcie główne 02 06.2021

Konkurs „Aktywni Mieszkańcy w Małopolsce"

Urząd Statystyczny w Krakowie ogłasza konkurs adresowany do wszystkich mieszkańców województwa, którzy poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mają możliwość wypromowania swojej gminy oraz wsparcia znajdujących się na jej terenie jednostek oświatowo-kulturalnych!

więcej...
Zakończenie dostawy ciepła - zdjęcie główne 25 05.2021

Zakończenie dostawy ciepła

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie informuje, że z dniem 26 maja 2021 r. kończy dostawę energii cieplnej na cele ogrzewania.

więcej...
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - zdjęcie główne 22 04.2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy.

więcej...
Bank Pomysłów - zdjęcie główne 31 03.2021

Bank Pomysłów

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Nie wiesz czy poradzisz sobie z pisaniem projektu do budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej? Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób jak Ty stworzyliśmy BANK POMYSŁÓW, z którego możesz skorzystać już teraz.

więcej...