e-BOK
A A A

Aktualności

XV Edycja Programu Społecznego „Podzielmy się Ciepłem” - zdjęcie główne 21 12.2021

XV Edycja Programu Społecznego „Podzielmy się Ciepłem”

Już ponad 500 tys zł. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie przeznaczyło na wsparcie społecznego programu „Podzielmy się ciepłem”, w którym nasza Spółka oraz wytwórcy energii cieplnej wspierają - opłacając rachunki za ogrzewanie – organizacje charytatywne pomagające najbardziej potrzebującym.

więcej...
Inwestycje MPEC 2021 - zdjęcie główne 15 12.2021

Inwestycje MPEC 2021

Ponad 550 projektów inwestycyjnych, kilkanaście kilometrów nowej sieci, nieoceniony wkład w likwidacje "kopciuchów" odpowiedzialnych za niską emisję oraz nieustanne podłączanie nowych użytkowników.

więcej...
Komunikat Covid - zdjęcie główne 25 10.2021

Komunikat Covid

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie przypomina, że w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa oraz w trosce o zdrowie pracowników i kontrahentów, Zarząd Spółki podjął decyzję o zamknięciu do odwołania Biura Obsługi Klienta, Działu ds. Warunków Technicznych i Rozwoju, Działu Uzgadniania Dokumentacji Technicznej oraz Działu Uzgodnień Branżowych w siedzibie MPEC SA przy ul. Jana Pawła 188 w Krakowie.

więcej...
MPEC - INWESTYCJE NA KLINACH - zdjęcie główne 05 07.2021

MPEC - INWESTYCJE NA KLINACH

Budowa sieci ciepłowniczej przy ul. Zawiłej to kolejny projekt realizowany w ramach programu Infrastruktura i Środowisko współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Prawie 2 km sieci umożliwi zaopatrzenie w ciepło z miejskiej sieci prężnie rozwijającego się obszaru Klinów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologicznym. Istotnym elementem przedsięwzięcia, z uwagi na duży ruch samochodowy jest, niewymagające tworzenia wykopów, przejście pod ulicami Kobierzyńską, Zawiłą i Borkowską, prowadzone przy użyciu tzw. przewiertów sterowanych z wykorzystaniem rur osłonowych.

więcej...
Ciepłem odkryta historia Krakowa - zdjęcie główne 17 06.2021

Ciepłem odkryta historia Krakowa

W Sali Portretowej Urzędu Miasta – z udziałem prezydenta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego odbył się premierowy pokaz filmu „Ciepłem odkryta historia Krakowa”.

więcej...
Mapa ciepła dla Skawiny - zdjęcie główne 17 06.2021

Mapa ciepła dla Skawiny

Po wydanej w roku 2020 „Mapie ciepła dla Krakowa” MPEC wraz z Urzędem Miasta i Gminy Skawina opracowało kolejną mapę ciepła dla ogrzewanego przez siebie miasta.

więcej...
Budowa sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Zawiłej i Borkowskiej - zdjęcie główne 15 03.2021

Budowa sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Zawiłej i Borkowskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie informuje, że 16 marca br. rozpoczyna budowę sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Zawiłej i Borkowskiej. Prace potrwają trzy miesiące i podzielone będą na etapy. Inwestycja obejmuje wykonanie prawie 2 km ciepłociągów i wymagać będzie wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu drogowego.

więcej...
Georadar u stóp Wawelu - zdjęcie główne 28 10.2020

Georadar u stóp Wawelu

Przez kilka godzin w październikową noc, metr po metrze, a dokładniej co 25 cm, specjaliści z krakowskiego Przedsiębiorstwa Badań Geofizycznych i naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej u stóp Wawelu badali teren około 200 metrów kwadratowych. Na skrzyżowaniu ulic Podzamcze i Kanonicza poszukiwali pozostałości starej, XV-wiecznej Bramy Pobocznej wyburzonej w roku 1822 wraz z częścią murów miejskich podczas akcji „porządkowania miasta”.

więcej...
Georadarem w bramę - zdjęcie główne 19 06.2020

Georadarem w bramę

Jak poprowadzić miejską sieć ciepłowniczą przez XV-wieczną bramę starych murów przy Domu Długosza u wylotu ulicy Kanoniczej? Aby zrealizować to arcytrudne zadanie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie zwróciło się do naukowców Akademii Górniczo-Hutniczej, aby przeprowadzić nieinwazyjne badania pełnego pozostałości archeologicznych terenu położonego u stóp Wawelu przy wykorzystaniu georadaru.

więcej...