e-BOK
A A A

Edukacja

Przygody z ciepłem

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. wraz z Nowohuckim Centrum Kultury realizują program w zakresie edukacji ekologicznej pn. „Przygody z ciepłem”. Zajęcia dedykowane są uczniom 2 i 3 klas szkół podstawowych z terenu Krakowa.

Dzieci – rozwiązując kalambury, śpiewając piosenkę o cieple dla Krakowa, przekazując sobie symbolicznie ciepło oraz oglądając edukacyjny film animowany – dowiadują się o racjonalnych sposobach gospodarowania ciepłem. Zdobywają wiedzę o ekologicznym sposobie dostarczania energii cieplnej z miejskiej sieci; dowiadują się również skąd bierze się ciepło w kaloryferach oraz ciepła woda w kranie. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych pedagogów, którzy wykorzystują nowoczesne techniki nauczania.

Współpraca MPEC i NCK ma charakter stały. Spółka ciepłownicza opracowała koncepcję merytoryczną oraz przygotowała scenariusz zajęć i materiały dydaktyczne: film animowany, książeczkę edukacyjną oraz piosenkę. Dla dzieci zbudowano również makiety najważniejszych elementów systemu ciepłowniczego m.in. węzła, kaloryfera itp. NCK jest gospodarzem programu; udostępnia sale dydaktyczne oraz zapewnia wsparcie techniczne i zajmuje się stroną organizacyjną. Program „Przygody z ciepłem” wpisuje się w miejski projekt Akademia Młodego Krakowianina.

Do tej pory w projekcie uczestniczyło ponad 2500 dzieci z ponad 50 szkół podstawowych Krakowa.

 

+

Piosenka